trende
trende

Yeni Nesil PRP (CGF – Consantre Growt Factor)

24.01.2020
581
Yeni Nesil PRP (CGF – Consantre Growt Factor)

CGF (Consantre Growht Factor), PRP kategorisinde bir üründür fakat faydası 400% daha fazladır. PRP kanın içerisinde ki trombosit hücrelerinin ayrıştırılması ve yoğunlaştırılması işlevidir. Peki bu kadar bahsi geçen trombosit hücreleri mi sağlar iyileştirmeyi, gençleştirmeyi veya sıklaştırmayı? Hayır!

Trombosit hücrelerinin içerisinde yer alan Growth Faktörlerdir iyileştirmeyi sağlayan. İnsan vücuduna enjekte edilen trombosit hücreleri, vücut içerisinde kalsiyumla çarpıştığı anda yırtılır ve içerisinde ki Growht Faktörler, Enjekte edilen bölgedeki hasarlı dokuları onarır. Fakat maalesef ki bütün Trombosit hücreleri Kalsiyumla karşılaşma şansı bulamazlar. Aslında CGF’i de PRP den ayıran özellik budur. 

Truecell PRP kitinin içerisinde çift tüp bulunmaktadır.

   – Birinci tüpte diğer tüm prp firmaları gibi PRP elde etmekteyiz.

   – Sonra burada oluşturduğumuz PRP’ yi 2. tüpe aktarıp tekrar yoğunlaştırma sağladığımızda, insan vücudunda açığa çıkmaya çalışan Growht faktörlerin minimum 97%’sini trombosit zarından kurtarmış ve vücuda enjekte edilecek yoğunluğa getirmiş oluruz.

İnsan vucuduna enjekte edilen trombosit hücrelerinin 15%-25%’i Growht Factörleri dışarı atabilirken, yeni nesil prp’de (CGF) bu oran 97%’dir.

CGF nedir diye merak ediyorsanız eğer, cilt, akne izi, saç dökülmesi, bel ve sırt ağrısı gibi problemlerde kullanılan özel tedavi seçenekleri arasındadır. Kök hücreleri, hastadan alınan kan ile birlikte açığa çıkarılır. Dokuya yeniden şekil verilmesi ya da rehabilitasyon yapılması sırasında tercih edilir.

 • Çalışan doktorlarımızın neredeyse tamamı belirtilen konuda donanımlı ve başarılıdır.
 • Sayfamızda bulunan iletişim servislerimizi kullanmanız halinde tüm detaylar ve hatta tedavi süreçleri hakkında fikir edinebilirsiniz.
 • CGF tekniğinde kişinin kendi kanından alınan plazmalar, büyüme tekniği ile birlikte çoğaltılır.
 • Farklı ve iddialı sonuçlar veren tedavi yöntemlerini sevenler açısından doğru bir seçim olacaktır.
CGF Neden Kullanılır?

Uzun süredir cildinizdeki kırışıklıklardan ya da akne izlerinden şikâyet ediyorsanız eğer, hücresel onarımın artması adına CGF kullanılır. Konsantre bir serum elde edildikten sonra sorunlu bölgeye uygulanır. Hücresel kalınlaşmanın artmasına yardımcı olduğundan dolayı son derece etkilidir.

 • Hücreler arasındaki bağ dokularının tamirini arttırır. Böylelikle kırışıklık, saç dökülmesi, sivilce izi sorunlara çözüm bulabilirsiniz.
 • Ağrı ya da acı yapmayan bir teknik olduğundan dolayı zaman içerisinde kullanım alanı artmaya başlamıştır.
 • Kas iskelet sistemi hastalıklarında da kullanılmaya başlayan uygulamanın ise konu hakkında bilgi sahibi uzmanlar tarafından yapılması önemlidir.
 • Belirtilen sistem sayesinde kişiden alınan tüm kan hücreleri kalsiyumla karşılaşır ve böylelikle etkili sonuçların ortaya çıkmasına zemin hazırlanır.
CGF ile PRP Tekniği Aynı Mı?

Evet, CGF ve PRP tekniği birbirine çok fazla benzemek ile birlikte ortak noktaları vardır. CGF söz konusu olduğunda kişiden alınan kan daha detaylı şekilde ayrıştırılır ve böylelikle etkisinin artması amaçlanır. Vücuda enjekte edilecek kanın ortalama %97’si trombosit zarından kurtulur ve daha da faydalı hale gelir.

 • Uzun süredir iyileşmeyen kronik yaralarınız varsa eğer mutlaka tercih edilmesi gereken yöntemlerden biridir.
 • Yine aynı şekilde enfeksiyon kapmış yaralarında hızlı bir şekilde tedavi olmasına katkı sağlar.
 • Yanıkların iyileşerek izlerinin en aza indirilmesine destek verir.
 • Varis ve ameliyat skarları tedavisinde son derece etkili tedavi seçenekleri arasındadır.
CGF Ne Kadar Sürede Sonuç Verir?

PRP gibi son derece hızlı olması nedeniyle en fazla 2.seanstan sonra bir sonuç almak mümkündür. Böylelikle kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz gibi motivasyonunuzda artar. Uzman ve konu hakkında deneyimli doktorlar tarafından tedavinin uygulanması, etkili sonuçlar elde edebilmek adına faydalı olacaktır. Aksi takdirde tedaviden başarı sağlama oranı %40’ın altındadır.


Kişiye dışarıdan herhangi bir madde, ilaç ya da ürün verilmediği için sağlık açısından herhangi bir riski yoktur. İşlem son derece steril bir ortamda gerçekleştiğinden dolayı mikrop kapma problemi de oluşmaz. Aynı zamanda alerjik bir reaksiyona neden olmadığı için yan etkisi de bulunmaz.

CGF Kan Hücrelerini Büyütür Mü?

Evet, CGF kan hücrelerinin büyümesine yardımcı olur, içeriğindeki kalsiyum miktarının da artmasını destekler. Hastadan alınan kanın ayrıştırılması aşamasında son derece özel ve dikkat çekici bir teknik kullanılır. Bu sayede uzun süredir cildiniz ya da iskelet sisteminiz ile ilgili yaşadığınız problemlerden kısa zamanda kurtulabilirsiniz.

 • Tedavi şekli, dikkat edilmesi gerekenler ve süreç hakkında daha çok bilgi edinmek istiyorsanız eğer iletişim servislerimizle görüşebilirsiniz.
 • PRP ve CGF uygulamalarının ülkemiz pazarına kazandırılmasına yardımcı olan kuruluşumuz bu sayede popülerliğini de arttırır.
 • Aynı zamanda uygun ve ekonomik fiyatlar sunarak hastaların bütçelerinin her zaman korunması hedeflenir.
 • Tedaviye başlamadan önce herhangi bir kan rahatsızlığının olması ya da kanser geçmişinin tespit edilmesi adına detaylı muayene yapılır.
Tüm Seanslara Eksiksiz Katılmak Önemli!

CGF tedavi seçeneğinden en iyi sonucu alabilmek istiyorsanız eğer, sizin için belirlenen tüm seanslara eksiksiz olarak katılmanız gerekir. Böylelikle cildinizde ya da vücudunuzda sorun yaşadığınız noktadaki iyileşmeyi yakın zamanda fark edebilirsiniz.

 • Seanslar hastanın sağlık durumuna ve rahatsızlığının derecesine göre değişiklik gösterir.
 • Kronik romatizma ağrılarınız varsa eğer son derece iyi gelen seçeneklerden bir tanesidir.
 • Spor yaralanmalarında, bağ ya da tendon dokusunun yırtılması durumunda da başvurulan tedavi yöntemleri arasındadır.
 • Yaraların iyileşmesinde etkili olan sistem, önceleri kozmetik ve anti aging ürünlerin hazırlanması aşamalarında talep görmüştür.
CGF Hangi Alanlarda Kullanılır?

Her geçen gün biraz daha CGF kullanım alanları artar. Yukarıda detaylı olarak rahatsızlıkların yanı sıra, eklem burkulmaları ya da topuk dikeni sorunlarında da doktor tarafından önerilir. Bu aşamada ise donanımlı bir uzman ile çalışmak tedavinin en iyi şekilde gerçekleşmesi açısından yararlı olacaktır. Yaşlılık belirtilenlerinden bir tanesi olan kireçlenme sorununda da en iyi sonucu elde edebilmek adına başvurulur.

 • En az 2 seans sonrasında hastalar vücutlarındaki iyileşmeyi ve değişimi fark etmeye başlar.
 • Bel ve boyun fıtığı problemi olanlar, ameliyat olmak istemediklerinde kan hücre tedavisini tercih edebilirler.
 • Enjeksiyon kullanımı nedeniyle işlem ya da seans sonrasında vücutta hafif morluklar ortaya çıkabilir.
 • Kızarıklık ya da morluk problemi ise en fazla birkaç gün içerisinde geçer.
CGF Yan Etkisi Var Mı?


Vücuda ekstra bir ilaç gitmediği için CGF yan etkisi yoktur. Alerjiye neden olmaz ya da cilt üzerinde tahriş hissi oluşturmaz. Sinir ucu hassasiyeti, şişlik, kızarıklık gibi sorunlar yaşamanız halinde ise en fala 1-2 gün içerisinde düzelir.

 • Soğuk alma ya da ters hareket nedeniyle oluşan kulunç probleminde de hastanın kendisini zaman içerisinde daha iyi hissetmesine destek verir.
 • Hücrelerin güçlenmesine ve vücudun enfeksiyonlara karşı korunmasına yardımcı olan sistemlerden bir tanesidir.
 • Kişinin kendi kanından böyle bir tedavi yönteminin geliştirilmiş olması belirtilen uygulamanın daha çok kişi tarafından kullanılmaya başlamasına da zemin hazırlamıştır.
CGF Günlük Hayatı Sınırlandırır Mı?

CGF günlük hayatı sınırlandırmadığı gibi yaşamanıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Uygulama sonrasında hafif bir kızarlık ya da morluk olsa da zaman içerisinde geçer. Özellikle yüzüne tedavi uygulatanların sorun yaşamadan rutin hayatlarını devam ettirebilmelerine zemin hazırlanır. Kullanılan teknik ve özel yöntemler ile birlikte hastanın seanslar sonrasında daha da rahatlamasına dikkat edilir. Kuruluşumuz bu noktada tüm hastalarımızın memnuniyetine önem verir ve en iyi sonuçları elde etmelerini amaçlar.

CGF Başarı Oranı Nedir?

Kısa zaman içerisinde yaygınlık gösteren CGF tekniğinde başarı oranı %80 ile %90 arasında belirlenmiş durumdadır. Hastaların rahatsızlık durumuna göre kesin iyileşme görülme şansı da yüksektir. Ancak bazı kimselerde tamamen iyileşme ya da tedavi olma seçeneği neredeyse yok denecek kadar azdır. Uygulama yapıldıktan sonra en az 6 ay boyunca vücuttaki iyileşmenin devam ettiğine dikkat çekmek gerekir. Özenli hareket edilmemesi durumunda ise aynı sağlık sorunları tekrar edebilir.