trende
trende

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Kaliteli Hizmet, Tecrübe & Disiplin

2017 yılında kurulan Medios, İç Anadolu, Çukurova ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde özel ve devlet hastanelerine, tüm Türkiye’de şehir hastanelerine çeşitli hizmetler vermektedir. Bununla birlikte medikal firmalara birçok kalemde cihaz ve ürün tedariği yaparak bölgenin sarf ve cihaz lojistiğini de üstlenmiş bulunmaktadır.

Laboratuvar Hizmeti

Uzun yılların verdiği tecrübe ile hastane kapasitesine göre laboratuvarın projelendirmesi ve ihtiyaca yönelik cihazların kurulumu ile kesintisiz hizmet sunuyoruz.

Üretim

Şirketimiz 2019 yılından bu yana mikrobiyoloji kültür besiyerleri ve boyalar, hızlı tanı kitleri ve biyolojik materyalleri üreterek ülkemizde ve bölgemizde yükselen bir değer olmaya devam ediyor. Bölgemizde özellikle moleküler biyolog ve biyoteknoloji alanında istihdam sağlayan, her geçen gün istihdamını arttıran bir biyoteknoloji firmasıyız.

Yazılım ve Teknoloji

dxCore Teknoloji firmamız ile IVD sektörüne özel CRM, ERP ve IMS çözümleri ile sadece diagnostik ve biyoteknoloji firmalarına çözüm üretmektedir.

Dış Kalite Kontrol Programı

2020 yılında yazılım firmamız tarafından yazılım ve algoritması, 2021 yılında biyoteknoloji ar-ge ekibimiz tarafından biyolojik numunelerinin geliştirilmesi tamamlanan TurQAS dış kalite kontrol programı tüm testleri başarıyla geçtikten sonra 2022 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

Gıda

2022 yılında Ar-Ge’si tamamlanan oral glukoz tolerans testlerinde kullanılan limon aromalı sıvı glukoz içeceği, Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün onayı ile 50g, 75g ve 100g lık Glucodex OGTT içeceklerin üretimine başlamıştır. Gıda alanında Ar-Ge çalışmaları devam ederek sağlık alanında içilebilir ürünler geliştirmeyi hedeflemektedir.