trende
trende

VeriCheck U-7 SVT

03.11.2023
79
VeriCheck U-7 SVT

VeriCheck U-7 SVT İdrar bütünlük test stribi, 7 farklı parametreyi kontrol ederek numunenin geçerliliğini doğrulamak için kullanılır.

VeriCheck U-7 SVT İdrar bütünlük test stribi testlere ilave Glutaraledehit, Ağartıcı (Çamaşır suyu), Oksidan madde testleri de eklenmiştir.

Madde analizine geçmeden önce, idrar bütünlük testleri yapılmalıdır. Bu testler madde varlığı tespitini önlemek için madde kullanıcılarının arayış içinde oldukları hileleri saptamak amacıyla yapılır. İdrarda en az yapılması gereken idrar bütünlük testleri; kreatinin, dansite, pH ve nitrit testleridir.

Kullanım ve Değerlendirme

Numuneyi toplayın ve iki saniye boyunca daldırma şeridini alın

60 saniye bekleyin, karşılaştırın ve onaylayın

Creatinine

Bu tahlilde kreatinin, morumsu-kahverengi bir renk kompleksi oluşturmak üzere alkali bir durumda bir kreatinin göstergesiyle reaksiyona girer. Kreatinin konsantrasyonu test pedinin renk yoğunluğuyla doğru orantılıdır

Nitrite

Klear ve Whizzies gibi ticari katkı maddeleri nitritler için olumlu sonuçlara neden olacaktır. Bu ürünler ana kannabinoid metaboliti THC-COOH’yi oksitleyerek çalışır. Normal idrar örnekleri hiçbir nitrit izi içermemelidir ve nitritler için pozitif sonuçlar genellikle bir katkı maddesinin varlığını gösterir.

Glutraldehyde

Bu test, ekzojen aldehitin varlığını tarar. UrinAid ve Clear Choice gibi katkı maddeleri, bazı immünoanaliz testlerinde kullanılan enzimi bozarak yanlış negatif sonuca neden olabilecek glutaraldehit içerir.

Oxidants

İdrara ağartıcı veya diğer oksidanların eklenmesi, idrar örneğindeki ilaç moleküllerini “yok edebilir”.

Pyridinium Chlorochromate

UrineLuck markası altında satılan bu katkı maddesi, idrarda bulunmaması gereken oksidanlar üretir ve numunenin karıştırıldığını gösterebilir.

PH

Asidik veya alkalin katkı maddelerinin varlığına yönelik testler. Bu test, geniş bir pH aralığında ayırt edilebilir renkler veren, iyi bilinen çift pH gösterge yöntemine dayanmaktadır.

Spesific Gravity

Normal aralık 1,003 ile 1,030 arasındadır. Bu aralığın dışındaki değerler numunenin seyreltilmesi veya tağşişinin sonucu olabilir.