trende
trende

Bilişim Hizmetleri

Anasayfa » Bilişim Hizmetleri

Sektörde ki 13 yıllık deneyimimiz ile sektörün ihtiyacı dahilinde birtakım yazılımlar geliştirdik. MediERP medikal yazılım ve MediStok hastane stok takip yazılımı.

Kısaca tanıyacak olursak;

MediERP

MediERP özellikle medikal firmalar için yaklaşık 2 yıllık süreçte geliştirilmiş bir ERP çözümümüzdür. Piyasada bulunan ön muhasebe programları maalesef çoğu alanda yetersiz kalmaktadır.

Medikal sektör firmaları ihale takibi, sözleşmeler, proformalar vs. gibi bir çok kaydı tutması gerekir. Bununla birlikte Teknik Servis departmanı olan firmaların teknik servis raporlarını da tutması ve raporlaması neredeyse zorunluluk haline gelmiştir.

MediERP Nedir ? Neler Yapar

MediERP bir ürüne gelen lot-miad bilgisi ile stok kaydını tutar ve müşteri bazlı fiyatlandırma ile veritabanında saklar. Bu ürün stokta yeterli bakiye varsa müşteriye sipariş olarak girilir. Lojistik ekibi malzemeyi hazırlamadan önce sipariş irsaliyeye aktarılır(e-İrsaliye ya da Matbu İrsaliye). Malzeme araca yüklenir ya da kargoya teslim edilir. Lojistik ekibi müşteriye program arayüzünde bulunan bir düğme ile bilgilendirme maili gönderir. Muhasebe birimi ilgili faturalandırılmamış irsaliyeler listesinnden ilgili irsaliyeyi faturaya aktarım yaparak e-Fatura ya da e-Arşiv faturasını keserek süreci tamamlar.

Proje Yönetim Modülü

Müşterilerden gelen fiyat istemlerini excel şablonda tutmak hem fazlaca iş yükü hem de güvenli değil. Tam bu aşama da MediERP bize oldukça fazla kolaylık sağlıyor. Bulut veritabanında çalışıp uçtan uca şifreli olduğu için oldukça güvenlidir.(İstendiği taktirde localde çalışabilir) Müşterinize ilgili ürünleri seçerek fiyat teklifinizi oluşturun. Kurumsal bir formatta proforma olarak gönderin. Teklifiniz onaylandığında bu teklifinize sözleşme oluşturun ya da direk faturalaştırın.

Avantajları;

  • Geriye dönük hangi müşteriye ne teklif verdiğinizi kolay bir şekilde görüp takip edebilirsiniz.
  • Teklif modülü güncel döviz kurunu TCMB’den çeker. Böylelikle teklifinizi döviz ya da TL olarak kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz.
  • Oluşturduğunuz teklifleri sözleşmeye aktarabilir ya da direk faturaya dönüştürebilirsiniz
  • İrsaliye keserken sözleşme seçerek ilgili sözleşmeye ait malzemenin hem fiyatını hem de miktarını görebilirsiniz.

Teknik Destek Modülü

Web arayüzü üzerinden yada masaüstü sürümü üzerinden teknik servis formlarının tutulduğu, arıza havuzu, cihaz maliyeti, cihaz geçmişi gibi alt modüllerin türetildiği gelişmiş bir modüldür.

Malzeme Yönetim Modülü

Bu modülde malzeme kartlarının açılışı malzeme hareketleri, malzeme durumu listesi gibi işlemler yapılır. Test, Adet, Kart gibi ambalaj birimleri sorunsuz şekilde tanımlanıp takibi kolay bir şekilde yapılabilir.

Avantajları;

  • ÜTS Entegrasyonu üzerinden gelen malzemeleri direk stoğa alma.
  • İrsaliye ile gönderilen malzemeleri ÜTS’ye bildirme.
  • Malzeme çıkışı adet, kutu, test çıksa da belirlenen birimde stok bakiyesi verir.

Daha fazlası için 03225020095 numaralı telefonumuzdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.